POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA RODZINY ZASTĘPCZE  
 

 
Korona Gór Polski

Gmina Krasocin Gmina Kluczewsko Gmina Włoszczowa Gmina Secemin Gmina Radków Gmina MoskorzewARCHIWUM
 
"Barometr zawodów"
- poszukiwane profesje w Świętokrzyskim

Lekarze, pielęgniarki, kierowcy samochodu ciężarowego i ciągnika siodłowego, fryzjerzy, spawacze - to najbardziej deficytowe zawody w województwie świętokrzyskim jak ustalono w badaniu "Barometr zawodów".

  więcej >>>

 
 
Wieczór Kolęd
w Szkole Podstawowej w Bebelnie

Wzorem lat poprzednich, również i w tym roku, w Szkole Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie w dniu 10 stycznia 2016 r. zorganizowany został Wieczór Kolęd.

  więcej >>>

 
 
24. Finał WOŚP za nami

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, już po raz 24. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W powiecie włoszczowskim grały cztery sztaby: we Włoszczowie, w Bukowie, w Radkowie i Seceminie.

  więcej >>>

 
 
Noworoczne Turnieje Sportowe w PCK-R

W dniach 8 - 10 stycznia 2016 r. w PCK-R we Włoszczowie zorganizowano 3 turnieje: Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Piłki Nożnej "Piłkarskie Czwórki" i Turniej Halowej Piłki Nożnej Samorządowców, Służb Mundurowych i Nauczycieli.

  więcej >>>

 
 
Ferie w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież na zorganizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne podczas ferii zimowych.

  więcej >>>

 
 
XXIII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 31 stycznia br., w Domu Kultury we Włoszczowie już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek.

  więcej >>>

 
 
"Weź oddech"

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej rozpoczyna właśnie nowy program edukacji ekologicznej "Weź oddech", współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włoszczowie informuje, że na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odnotowano 79 przypadków afrykańskiego pomoru (ASF) u dzików.

  więcej >>>

 
 
I N F O R M A C J A

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie informuje, że z dniem 23 stycznia 2016 r. upływa termin ważności decyzji w zakresie gospodarowania odpadami tj. zezwoleń na: zbieranie odpadów, odzysk odpadów, unieszkodliwianie odpadów.

  więcej >>>

 
 
Obowiązkowe odblaski dla pieszych

Włoszczowscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

  więcej >>>

 
 
PCK-R zaprasza na obóz
sportowo-rekreacyjny

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na zimowy obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych z nauką i doskonaleniem jazdy na nartach. Zapisy do 17 stycznia.

  więcej >>>

 
 
IV Świąteczno - Noworoczny
Turniej Piłki Nożnej "ORLIK 2015"
o Puchar Starosty Włoszczowskiego

Pomimo bardzo wietrznej i mroźnej pogody, ponad 100 zawodników wzięło udział w IV ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ "ORLIK 2015" o Puchar Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi, który odbył się 2 stycznia 2016 r. na boisku ORLIK.

  więcej >>>

 
 
"Świętokrzyska Victoria"

Do 15 stycznia 2016 roku można zgłaszać kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego "Świętokrzyska Victoria".

  więcej >>>

 
 
Uchwalono budżet Powiatu Włoszczowskiego
na 2016 rok

We wtorek, 29 grudnia 2015 r., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XIV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
Uroczyste otwarcie
drogi powiatowej w Dąbiu

Zakończono przebudowę 3,15 km drogi powiatowej Nr 0227T Włoszczowa - Konieczno - Rogienice - Dąbie - Oksa. Zadanie zrealizował Zakład Budowlano-Drogowy "DUKT" Sp. z o.o. z siedzibą w Woli Murowanej.

  więcej >>>

 
 
PCK-R zaprasza

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia HIP HOP, DANCEHALL, HOUSE, VIDEOCLIP.

  więcej >>>

 
 
Wyróżnienie za "Rodzinny Rajd Rowerowy"

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Dynamit" we Włoszczowie, działający przy Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie, w dniu 21 listopada br. otrzymał wyróżnienie w konkursie pn. "Inicjowanie powszechnej aktywności...

  więcej >>>

 
 
Z CHOINKĄ NADZIEI
W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Każdego roku w okresie bożonarodzeniowym młodzież I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie odwiedza pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Koncert Świąteczny
w klimacie Broadwayu

Orkiestra kameralna "Strauss Ensemble", Iwona Socha i Grzegorz Szostak oraz Chór "Niezastąpieni" - wystąpili podczas Koncertu Świątecznego, który odbył się 17 grudnia w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
24. Finał WOŚP

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, już po raz 24. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. We Włoszczowie, tradycyjnie zagramy na sportowo i muzycznie.

  więcej >>>

 
 
Noworoczne Turnieje Sportowe w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza w dniach 8 - 10 stycznia 2016 r. na Noworoczne Turnieje Sportowe.

  więcej >>>

 
 
Droga powiatowa z nową nawierzchnią

Zakończono przebudowę drogi powiatowej Nr 0244T na odcinku od miejscowości Kąty do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 0229T.

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie Powiatowej Rady
Kombatantów i Osób Represjonowanych

W dniu 15 grudnia 2015 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

  więcej >>>

 
 
"POCZUJ SIĘ BEZPIECZNIE"

Powiat Włoszczowski w partnerstwie z Gminą Włoszczowa i Gminą Kluczewsko od czerwca do listopada br. realizował projekt "Poczuj się bezpiecznie" w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w ...

  więcej >>>

 
 
Zapalili Światło Wolności
ofiarom stanu wojennego

Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie przyłączył się do akcji Instytutu Pamięci Narodowej "Zapal Światło Wolności". O godzinie 19:30 w oknie budynku szkoły rozbłysnął płomień świecy upamiętniający ofiary stanu wojennego.

  więcej >>>

 
 
Europejski Dzień Prawnika w I LO

Uczniowie I LO we Włoszczowie jako jedna z dziewięciu szkół w województwie świętokrzyskim wzięli udział w projekcie MEN - Europejskim Dniu Prawnika połączonym z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

  więcej >>>

 
 
Ewakuacja uczniów i pracowników
I LO we Włoszczowie w ramach gry obronnej

10 grudnia br. zgodnie z "Planem szkolenia obronnego na 2015 r." została przeprowadzona gra obronna pod kryptonimem "Powiat 2015", pt. "Kierowanie osiąganiem gotowości obronnej powiatu czasu kryzysu w warunkach zagrożenia atakiem terrorystycznym".

  więcej >>>

 
 
Informacja

o unieważnieniu otwartego konkursu ofert na realizację w 2016 r. zadania publicznego Powiatu Włoszczowskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego.

  więcej >>>

 
 
Otwarto uroczyście
przebudowane drogi powiatowe

4 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie trzech odcinków dróg powiatowych przebudowanych w ramach zadania pn. "Przebudowa układu komunikacyjnego dróg powiatowych nr 0253T, 0254T, 0231T, 0237T w gminach Kluczewsko, Secemin, Radków...

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 29 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, odbędzie się XIV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Dzień wolny od pracy
w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie

Podaje się do publicznej wiadomości, że dzień 24 grudnia 2015 r. (czwartek) jest w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie dniem wolnym od pracy. W tym dniu urząd będzie nieczynny.

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie Komisji
Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 3 grudnia 2015 r. zorganizowano posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, której przewodniczy Starosta Włoszczowski - Jerzy Suliga.

  więcej >>>

 
 
Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia w DK Włoszczowa odbyło się podsumowanie Konkursów Profilaktycznych dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez I LO we Włoszczowie pod hasłem "Żyję bez ryzyka HIV/AIDS".

  więcej >>>

 
 
Droga powiatowa w Chlewskiej Woli
z nową nawierzchnią

Zakończono przebudowę 540 metrów drogi powiatowej Nr 0236T Chlewska Wola - Damiany. Zadanie zrealizował Zakład Budowlano-Drogowy "DUKT" Sp. z o.o. z siedzibą w Woli Murowanej.

  więcej >>>

 
 
XII Memoriał im. Bogusława Chowańca
w Piłce Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych

20 listopada br. w Hali Sportowej OSiR we Włoszczowie, z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego "UNION" działającego przy ZSP Nr 3 we Włoszczowie, rozegrano XII Memoriał im. Bogusława Chowańca w Piłce Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych.

  więcej >>>

 
 
Koncert Świąteczny

Starosta Włoszczowski, Burmistrz Gminy Włoszczowa i Dyrektor PCK-R Włoszczowa zapraszają na Koncert Świąteczny "Broadway", który odbędzie się 17 grudnia br.

  więcej >>>

 
 
Nagrodzono organizatorów
akcji oddawania krwi

27 listopada br. na zakończenie obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której podziękowano honorowym dawcom krwi oraz osobom, które organizują akcje oddawania krwi.

  więcej >>>

 
 
Uroczystości z okazji "Barbórki"

W piątek, 27 listopada br., pracownicy Lhoist Bukowa, władze powiatu włoszczowskiego i gminy Krasocin wzięli udział w uroczystościach z okazji zbliżającego się Dnia Górnika.

  więcej >>>

 
 
Z XIII sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

W czwartek, 26 listopada br., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowski ZOZ ma nowego dyrektora

W poniedziałek, 23 listopada br., Zarząd Powiatu Włoszczowskiego powołał na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie dr n. med. Macieja Juszczyka z Kielc.

  więcej >>>

 
 
Trzecie miejsce drużyny
z włoszczowskiej jedynki

W piątek, 20 listopada br., na terenie Targów Kielce odbył się finał IX edycji konkursu dla piątoklasistów - "Bezpieczeństwo na 5". Powiat Włoszczowski reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
na rok szkolny 2015/2016

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z terenu powiatów: buskiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, pińczowskiego oraz włoszczowskiego została zorganizowana 16 listopada 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju.

  więcej >>>

 
 
Wyróżniono Chór Seniora "Niezastąpieni"

Chór Seniora "Niezastąpieni" z Włoszczowy otrzymał wyróżnienie na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów - Teraz My, który odbył się w dniach 13 - 15 listopada br. w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury "Włochy" w Warszawie.

  więcej >>>

 
 
Podpisano umowę
na wykonanie projektu ronda

13 listopada br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 785 poprzez budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego we Włoszczowie".

  więcej >>>

 
 
Komunikat

Starosta Włoszczowski informuje, że zgodnie z "Planem szkolenia obronnego na 2015 r." w dniu 10 grudnia 2015 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie zostanie przeprowadzona gra obronna.

  więcej >>>

 
 
Mikołajkowa Akcja
Honorowego Oddawania Krwi

W poniedziałek, 7 grudnia br., w godz. 9.00 - 13.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

  więcej >>>

 
 
Nowe radiowozy dla włoszczowskich policjantów

W dniu 13 listopada br. na placu przed Komendą Powiatową Policji we Włoszczowie odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów dla włoszczowskich policjantów.

  więcej >>>

 
 
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież na Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi. Turniej odbędzie się 4 grudnia br.

  więcej >>>

 
 
IV Powiatowy Bieg Niepodległości

W środę, 11 listopada br., odbył się IV Powiatowy Bieg Niepodległości. Uczestnicy biegu pokonali 10-kilometrową trasę prowadzącą lasami w okolicy Beliny i w ten sposób uczcili 97. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  więcej >>>

 
 
97 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku świętowaliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. We Włoszczowie obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Mariana Florczyka.

  więcej >>>

 
 
Uroczysta sesja
Rady Powiatu Włoszczowskiego

We wtorek, 10 listopada br., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XII uroczysta sesja z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2016 r. zadania publicznego Powiatu Włoszczowskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego.

  więcej >>>

 
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie

W dniu 9 listopada br. odbyła się uroczysta akademia dedykowana uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej, przygotowana przez Oddziały Przedszkolne pod kierunkiem pani Małgorzaty Spurek i Justyny Michałek.

  więcej >>>

 
 
Drużyna na piątkę

Uczniowie "włoszczowskiej jedynki" zwyciężyli w powiatowych eliminacjach IX edycji konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę". Drużyna z ZPO nr 1 we Włoszczowie będzie reprezentować powiat włoszczowski w finale wojewódzkim konkursu.

  więcej >>>

 
 
Oddaj głos na Człowieka Bez Barier

Niepełnosprawny lekkoatleta (medalista Mistrzostw Polski w rzutach dyskiem i oszczepem), Prezes Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl - Michał Szafrański został nominowany do Ogólnopolskiego Konkursu Człowiek Bez Barier 2015.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 26 listopada 2015 r. (czwartek) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Nowy chodnik przy ul. Sobieskiego

Zakończono budowę chodnika przy ul. Sobieskiego we Włoszczowie na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Reja. Odbiór techniczny odbył się 5 listopada br.

  więcej >>>

 
 
"My life, My music!"
czyli Polsko - Greckie spotkanie z muzyką

Od 16 do 22 listopada w Poroninie odbędzie się międzynarodowa wymiana młodzieży, w której weźmie udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Domu Kultury we Włoszczowie oraz orkiestra ze Szkoły Muzycznej w Komotini. Projekt finansowany jest z funduszy Programu Erasmus+.

  więcej >>>

 
 
Uroczyste pasowanie na przedszkolaka
w ZPO w Olesznie

W oddziałach przedszkolnych w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbyła się pierwsza ważna szkolna uroczystość jaką jest "Pasowanie na Przedszkolaka".

  więcej >>>

 
 
Z XI sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

W środę, 28 października br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
Droga powiatowa w kierunku Końskich przebudowana

We wtorek, 27 października br., odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej w miejscowości Zabrody (gmina Krasocin) oraz ul. Przedborskiej we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ślubowanie klas pierwszych

27 października br. zapisał się dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo szczególnie. W tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie.

  więcej >>>

 
 
Matki i córki o profilaktyce

23 października br. w Villi Aromat we Włoszczowie odbyło się spotkanie dla matek i ich córek dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

  więcej >>>

 
 
The Break Day 9

W sobotę, 24 października br., odbyła się dziewiąta edycja międzynarodowych zawodów breakdance pod nazwą The Break Day. Po raz kolejny w Domu Kultury we Włoszczowie mogliśmy podziwiać rywalizację tancerzy breakdance, którzy przyjechali do nas z różnych krajów.

  więcej >>>

 
 
One Love Hip-Hop Culture2

Od 19 do 25 października we włoszczowiskim Domu Kultury odbywał się międzynarodowy projekt wymiany młodzieżowej pomiędzy Polską, Ukrainą i Estonią, w którym wzięło udział łącznie 60 osób.

  więcej >>>

 
 
Konkurs wiedzy o środowisku przyrodniczym
powiatu włoszczowskiego

W dniu 21 października br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XV edycja "Konkursu wiedzy o środowisku przyrodniczym powiatu włoszczowskiego". W konkursie wzięły udział 32 osoby z 11 szkół.

  więcej >>>

 
 
Koncert Charytatywny
"Serduszko puka w rytmie CZA-CZA"

13 listopada br. odbędzie się III Wielki Koncert Charytatywny pod hasłem "Serduszko puka w rytmie CZA-CZA". Przyjdź i pomóż uratować maleńkie serduszka trzymiesięcznej Amelki z Kurzelowa i ośmiomiesięcznego Kacpra z Włoszczowy!!!

  więcej >>>

 
 
Ćwiczenia na terenie zakładu w Bukowie

W dniu 21 października 2015 r. Wicestarosta - Zbigniew Krzysiek uczestniczył w ćwiczeniach zgrywających siły i środki krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego, które zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
FaniMani.pl - dodatkowy sposób pozyskania darowizn

FaniMani.pl udostępniło swoim użytkownikom możliwość zbierania środków z zakupów internetowych. To bezpłatne narzędzie, z którego mogą korzystać organizacje non profit.

  więcej >>>

 
 
Medale i nagrody dla nauczycieli

We wtorek, 20 października br., we włoszczowskim Domu Kultury odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zorganizowało wspólnie Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Urząd Gminy Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
Ślubowanie klasy I
w Szkole Podstawowej w Bebelnie

Dnia 20 października 2015 roku w Szkole Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie swoje święto obchodzili uczniowie klasy pierwszej, ponieważ tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów.

  więcej >>>

 
 
IV Powiatowy Bieg Niepodległości

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w aktywnym uczczeniu 97. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy 11 listopada do Beliny k. Włoszczowy na IV Powiatowy Bieg Niepodległości.

  więcej >>>

 
 
71 Rocznica Bitwy pod Chotowem

W niedzielę, 18 października br., w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbyły się uroczystości upamiętniające 71 rocznicę bitwy pod Chotowem.

  więcej >>>

 
 
Gala finałowa IX Ogólnopolskiego
Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka

16 października 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie miało miejsce uroczyste podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka i wręczenie nagród laureatom.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 10 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 10.00 odbędzie się XII uroczysta sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  więcej >>>

 
 
110 lat Związku Nauczycielstwa Polskiego

W piątek, 16 października br., we włoszczowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość związana z obchodami 110 rocznicy powstania ZNP.

  więcej >>>

 
 
Warsztaty kulinarne dla uczniów

We wtorek, 13 października 2015 roku, w Szkole Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne dla uczniów klas I - III. Wzięło w nich udział 36 uczniów.

  więcej >>>

 
 
I Hubertus Ziemiański
na Podzamczu

W niedzielę, 11 października br., na włoszczowskim Podzamczu (Bażanternia) odbyło się wielkie święto myśliwych, jeźdźców i leśników.

  więcej >>>

 
 
Paragony z października musisz zarejestrować
do końca miesiąca

Uczestniczysz w Narodowej Loterii Paragonowej albo zamierzasz to zrobić? Jeśli tak, to pamiętaj, że paragony fiskalne za towary i usługi zakupione w październiku musisz zarejestrować do końca tego miesiąca.

  więcej >>>

 
 
Uroczystości w Radkowie

W niedzielę, 11 października 2015 r., odbyły się uroczystości z okazji 71. rocznicy walk o wolność i niepodległość Ojczyzny pod Radkowem, Krzepinem i Kossowem.

  więcej >>>

 
 
Jubileusz najstarszego Liceum we Włoszczowie

W sobotę, 10 października br., odbył się jubileusz 70-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. W obchodach uczestniczył m.in. Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając na podstawie art. 13, art. 38 ust. 1 i 2, art. 39 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2015r., poz. 782) ogłasza pierwsze przetargi ustne nieograniczone na dzierżawę nieruchomości rolnych stanowiącej własność Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Włoszczowa
- ankieta -

Gmina Włoszczowa jako pierwsza w powiecie włoszczowskim przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Zapraszamy do wypełnienia ankiety inwentaryzującej emisję.

  więcej >>>

 
 
Europejskie Dni Dziedzictwa 2015

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia we Włoszczowie zaprasza na wystawę "Pocztówki z dawnej Włoszczowy". Ekspozycja czynna od 1 września do 31 października br.

  więcej >>>

 
 
Wiceminister przekazała umundurowanie

W dniu 9 października 2015 r. odbyła się sesja Rady Gminy Secemin, podczas której dokonano uroczystego wręczenia umundurowania mieszkańcowi gminy - panu Wojciechowi Piątkiewiczowi.

  więcej >>>

 
 
Nie daj się grypie!

Fundacja "Jesteśmy Blisko" i Partnerzy zapraszają na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w sezonie 2015. Termin szczepień 30 września - 30 października.

  więcej >>>

 
 
Narodowa Loteria Paragonowa

Od 1 października 2015 r. ruszyła nowatorska w naszym kraju loteria, czyli organizowana przez Ministerstwo Finansów Narodowa Loteria Paragonowa. Ma ona zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 28 października 2015 r. (środa) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju wraz z Biblioteką Publiczną we Włoszczowie serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu na spotkanie autorskie ze znaną powieściopisarką Martą Fox.

  więcej >>>

 
 
Oferta na nowy rok szkolny

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z oferty na rok szkolny 2015/2016. W ofercie m.in. zajęcia zumba kids, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, zajęcia z trenerem personalnym i wiele innych.

  więcej >>>

 
 
MATKI I CÓRKI
rozmowy o profilaktyce

Drogie Mamy, pokażmy naszym córkom jak ważne jest dbanie o systematyczne badania! Porozmawiajmy z nimi o profilaktyce chorób kobiecych w piątek 23 października 2015 r.

  więcej >>>

 
 
Zajęcia szachowe

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia szachowe. Pierwsze spotkanie w październiku.

  więcej >>>

 
 
Szkółka bębniarska

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia nauki gry na bębenkach. Pierwsze spotkanie 25 września.

  więcej >>>

 
 
Dziękujemy uczestnikom Turnieju Piłki Nożnej
"MAŁE SERDUSZKO"

3 października br. na boisku wielofunkcyjnym przy PCK-R Włoszczowa odbył się Turniej Piłki Nożnej "MAŁE SERDUSZKO" organizowany przez KS HETMAN Włoszczowa, Stowarzyszenie Włoszczowa na Obcasach i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Z X sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

X sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego odbyła się 28 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowskie Targi Runa Leśnego

W niedzielę, 27 września br., w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie, już po raz piąty, odbyły się Włoszczowskie Targi Runa Leśnego.

  więcej >>>

 
 
Uczniowie egzaminowali dorosłych

Uczniowie z ZPO nr 1 we Włoszczowie brali udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W piątek, 25 września br., trzyosobowy zespół młodych egzaminatorów odwiedził Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
O nowoczesnych technologiach solarnych

W piątek, 18 września br., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się konferencja z udziałem około 30 przedstawicieli Domów Pomocy Społecznej z województwa świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
Tydzień Mediacji

Sąd Rejonowy we Włoszczowie w okresie od 12 do 17 października 2015 roku organizuje dyżury mediatorów w ramach Tygodnia Mediacji oraz Międzynarodowego Dnia Mediacji (15 października).

  więcej >>>

 
 
"Potrzebuję rodziców od zaraz"
- akcja Wojewody Świętokrzyskiego

Rusza kolejna edycja akcji Wojewody Świętokrzyskiego "Potrzebuję Rodziców od Zaraz". Akcja rozpocznie się 9 października 2015 r., na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach (ul. Zamkowa 3).

  więcej >>>

 
 
Wielkie czytanie w Olesznie

W czwartek, 17 września br., w Olesznie odbyła się ogólnoszkolna i środowiskowa biesiada czytelnicza pod hasłem "Wielkie czytanie w Olesznie".

  więcej >>>

 
 
KOMUNIKAT

Szef Obrony Cywilnej Powiatu - Starosta Włoszczowski zawiadamia, że w dniach 13-15 października 2015 r., na terenie Powiatu Włoszczowskiego zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych.

  więcej >>>

 
 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto o wyjątkowej doniosłości, natomiast jego rangę dostrzegają wszyscy, dla których sprawy oświaty pozostają szczególnie bliskie.

  więcej >>>

 
 
Jubileusz najstarszego Liceum we Włoszczowie

Komitet Organizacyjny Jubileuszu I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie ma zaszczyt zaprosić Absolwentów, Nauczycieli, Uczniów, Rodziców oraz wszystkich Przyjaciół szkoły na uroczystość jubileuszu 70-lecia istnienia I LO, która odbędzie się 10 października br.

  więcej >>>

 
 
I Hubertus Ziemiański
na Podzamczu

W niedzielę, 11 października br., na włoszczowskim Podzamczu (Bażanternia) odbędzie się wielkie święto myśliwych, jeźdźców i leśników.

  więcej >>>

 
 
Wyjazd edukacyjny do Gdańska

W dniach 9-11 września br. pięciu uczniów ZSP Nr 3 oraz troje uczniów ZSP Nr 2 we Włoszczowie uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym do Gdańska zorganizowanym dla 17 laureatów XIII Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o NSZZ Solidarność w XXXV rocznicę powstania Związku.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniach 25 września - 4 października 2015r. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie
o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

Skarb Państwa - Starosta Włoszczowski działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 art. 39 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2015r., poz. 782) ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej we Włoszczowie obręb 09.

  więcej >>>

 
 
Konkurs Talent Włoszczowski 2015

"Echo Dnia" organizuje po raz pierwszy konkurs na największy talent regionu włoszczowskiego - Talent Włoszczowski 2015. Konkurs rozpocznie się od eliminacji, czyli castingu w dniu 4 października 2015 r. we włoszczowskim Domu Kultury.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 1 października 2015 r. nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej do budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie w godz. 10.00 - 13.00.

  więcej >>>

 
 
Wieczorek poetycki

W dniu 12 września 2015 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym "Danielówka" w Ciemiętnikach kobiety ze Świętokrzyskiego Klubu "Amazonki" we Włoszczowie zorganizowały wieczorek poetycki poświęcony twórczości lokalnych poetów.

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zapraszają 2 października na spotkanie "Kapitał dla rozwoju".

  więcej >>>

 
 
Marian Opania
"Moje Fascynacje"

Dom Kultury we Włoszczowie zaprasza 2 października br., o godz. 20.00, na spotkanie z Marianem Opanią.

  więcej >>>

 
 
Turniej Piłki Nożnej
"MAŁE SERDUSZKO"

3 października br. na boisku wielofunkcyjnym przy PCK-R we Włoszczowie odbędzie się Turniej Piłki Nożnej "MAŁE SERDUSZKO", organizowany przez KS HETMAN Włoszczowa, Stowarzyszenie Włoszczowa na Obcasach i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniach 19 - 28 września br. na terenie województwa śląskiego planowana jest jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 28 września 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, odbędzie się X sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

13 września 2015 r. na boisku sportowym w Kluczewsku odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 14 drużyn grupy "A" (męskie) Ochotniczych Straży Pożarnych, 4 Kobiece Drużyny Pożarnicze oraz 7 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

  więcej >>>

 
 
Biura powiatowe ARiMR
będą czynne w najbliższą sobotę

Uprzejmie informujemy, że aby ułatwić rolnikom złożenie wniosków o przyznanie pomocy na pokrycie strat w uprawach spowodowanych tegoroczną suszą, wszystkie biura powiatowe ARiMR będą czynne w najbliższą sobotę - 26 września.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniach 22 - 27 września br. na terenie województwa łódzkiego planowana jest jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Jesienny Festiwal Produktów Regionalnych

Informujemy, że w ostatni weekend września we Włoszczowie odbędzie się Jesienny Festiwal Produktów Regionalnych KASZKIET 2015. W ramach Festiwalu odbędą się dwie imprezy plenerowe: "Przy ognisku..." i "Włoszczowskie Targi Runa Leśnego".

  więcej >>>

 
 
Kino "MUZA" zaprasza

Kino "Muza" we Włoszczowie zaprasza 3 i 25 września br. na retransmisję "La traviaty" i "Aidy" Verdiego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

  więcej >>>

 
 
Startuje XVI edycja Turnieju
"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Do 25 września potrwają zapisy do XVI edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Następców Arkadiusza Milika, Tomasza Kędziory i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, która swój Wielki Finał będzie mieć na Stadionie Narodowym w Warszawie.

  więcej >>>

 
 
Europejska Sztafeta Dobroci
z Łukowa do Pragi

W piątek, 11 września br., Włoszczowę odwiedzili uczestnicy Europejskiej Sztafety Dobroci. Rowerzyści przekazali burmistrzowi i sekretarzowi Powiatu flagę Europejskiej Sztafety Dobroci.

  więcej >>>

 
 
Wystawa fotograficzna

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Włoszczowskiej zaprasza, 24 września br. o godz. 18.00, do sali kawiarnianej Domu Kultury na wernisaż wystawy fotograficznej przedstawiającej najpiękniejsze zakątki regionu.

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie Powiatowej Rady
Kombatantów i Osób Represjonowanych

W dniu 8 września 2015 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, które prowadził Przewodniczący - Ryszard Marcinkowski.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowa reprezentowała Polskę

Laureaci XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 z Włoszczowy reprezentowała Polskę podczas Europejskiego Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC) w Wiedniu, zajęła 8 miejsce.

  więcej >>>

 
 
Województwo podziękowało za plony

XV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się 6 września w Sandomierzu. W konkursie na "najładniejszy wieniec dożynkowy" powiat włoszczowski otrzymał wyróżnienie.

  więcej >>>

 
 
Czytali "Lalkę"

Znane osoby z miasta, gminy oraz powiatu spotkały się 5 września br. na Placu Wolności we Włoszczowie, by wspólnie czytać "Lalkę" Bolesława Prusa. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna we Włoszczowie w ramach 4. edycji ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie".

  więcej >>>

 
 
Konkurs "Nowa Przestrzeń. Najlepsza inicjatywa
dla młodzieży województwa świętokrzyskiego"

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe i instytucje publiczne pracujące z młodymi ludźmi do udziału w kolejnej edycji konkursu "Nowa Przestrzeń. Najlepsza inicjatywa dla młodzieży województwa świętokrzyskiego".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Towarzystwo Pamięci Hetmana Stefana Czarnieckiego serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 350. rocznicy śmierci Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, które odbędą się 20 września br. w Czarncy.

  więcej >>>

 
 
XIII edycja Konkursu
"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015"

PT KRUS we Włoszczowie informuje, że trwa konkurs dla internautów, którzy wybiorą gospodarstwo zasługujące na nagrodę ufundowaną przez firmę Bayer tj. voucher o wartości 5 000,00 zł na środki ochrony roślin tej firmy.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego, działając zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia l997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz.U. z 2015 r., poz. 782 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości rolnych stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

  więcej >>>

 
 
Stypendia Starosty Włoszczowskiego
dla uzdolnionych uczniów

Starosta Włoszczowski po raz piętnasty przyznał stypendia dla uczniów wybitnie uzdolnionych oraz osiągających znaczące sukcesy w dziedzinie nauki, sztuki i sportu ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Włoszczowski.

  więcej >>>

 
 
Rozpoczął się nowy rok szkolny

Po ponad dwóch miesiącach beztroskiego wypoczynku uczniowie wracają do szkolnych ławek. Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/16 odbyła się 1 września br. we włoszczowskim Domu Kultury.

  więcej >>>

 
 
Awans zawodowy nauczycieli

Uroczystość nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego dziesięciu nauczycielom włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych i poradni odbyła się 27 sierpnia 2015 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Spartakiada z udziałem osób niepełnosprawnych

26 sierpnia 2015 r. na obiektach sportowych PCK-R odbyła się "Spartakiada sportowo-rekreacyjna". Organizatorem imprezy było PCPR we Włoszczowie w ramach projektu "Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie".

  więcej >>>

 
 
Festiwal kolorów we Włoszczowie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na Festiwal kolorów.

  więcej >>>

 
 
I Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

25 sierpnia br. samorządowcy gmin i powiatu włoszczowskiego oraz Parafia pw. bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników we Włoszczowie i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zorganizowali I Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę.

  więcej >>>

 
 
XV Dożynki Powiatowe w Radkowie

Tegoroczne święto plonów odbyło się 23 sierpnia w Radkowie. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Urząd Gminy Radków i Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Powiatowy Zespół Doradczy we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Wakacje w PCK-R Włoszczowa

W lipcu i sierpniu 2015 r. w ramach oferty wakacyjnej Powiatowego Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego we Włoszczowie zorganizowano bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

  więcej >>>

 
 
Jubileusz najstarszego Liceum
we Włoszczowie

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie przygotowuje obchody jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły, który będzie miał miejsce 10 października 2015 r.

  więcej >>>

 
 
PCK-R zaprasza

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na bezpłatne badanie pod kątem wad postawy ciała. Badanie odbędzie się w sobotę, 5 września br., w godz. 9.30 - 12.00.

  więcej >>>

 
 
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowie ogłasza nabór wniosków w sprawie organizacji stażu dla osób niepełnosprawnych w ramach programu "JUNIOR - program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych".

  więcej >>>

 
 
PCK-R Włoszczowa zaprasza

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza 4 września br. na Festiwal Kolorów.

  więcej >>>

 
 
Biuro Rzeczy Znalezionych
Starostwa Powiatowego we Włoszczowie

Zadania Biura realizuje: Wydział Administracyjno-Gospodarczy, adres: 29-100 Włoszczowa, ul. Wiśniowa 10, I piętro, pokój nr 226. tel. 41 39 44 977, 504 753 509

  więcej >>>

 
 
"Nie daj się oszukać - sprawdź paragon"
- startuje kolejna odsłona akcji!

Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych - to cel akcji "Nie daj się oszukać - sprawdź paragon".

  więcej >>>

 
 
PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI 2015

Klub Sportowa Polska zachęca do zgłoszenia kandydata do wyróżnienia PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI 2015.

  więcej >>>

 
 
"Budujemy Sportową Polskę"

Klub Sportowa Polska zachęca do ubiegania się o wyróżnienie "Sportowa Gmina 2015".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

We wtorek, 1 września br., o godz. 13.30 w Domu Kultury we Włoszczowie rozpocznie się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016. Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
Wspólne działania Policji i Sanepidu
przeciwko dopalaczom

W piątek, 7 sierpnia br., funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się z młodzieżą wypoczywającą w Stanicy Harcerskiej w Białym Brzegu.

  więcej >>>

 
 
Wojewódzkie obchody Święta Policji

W tym roku wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się 30 lipca br. we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ulica Młynarska oddana do użytku

30 lipca br. odbyło się otwarcie przebudowanej ulicy Młynarskiej we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Wyremontowana droga w miejscowości Chebdzie

Zakończono remont 678 m.b. drogi powiatowej nr 0240T Moskorzew - Chebdzie, w miejscowości Chebdzie. Prace trwały od 10 czerwca do 10 lipca br. Odbiór techniczny wyremontowanej drogi odbył się 16 lipca br.

  więcej >>>

 
 
Świętokrzyski Monitor EFRR

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim numerem Świętokrzyskiego Monitora EFRR.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Z okazji 70 - lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, 18 września 2015 roku organizowany będzie IV Zjazd Absolwentów.

  więcej >>>

 
 
Wyjazd na mecz

29 sierpnia br. w krakowskiej Tauron Arenie zostanie rozgrany mecz pomiędzy Vive Tauron Kielce a Paris Saint-Germain. Spotkanie będzie okazją do zobaczenia gwiazd światowej piłki ręcznej oraz pokazania jak wpieramy dumę naszego regionu - zespół Vive Tauron Kielce.

  więcej >>>

 
 
Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna

W środę, 26 sierpnia br., o godz. 10.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie rozpocznie się Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna z udziałem osób niepełnosprawnych.

  więcej >>>

 
 
Zmiana w programie pielgrzymki rowerowej

Informujemy, że uległa zmianie godzina mszy świętej w ramach I Rowerowej Pielgrzymki Samorządowców Ziemi Włoszczowskiej na Jasną Górę. Msza święta rozpocznie się o godz. 6:00.

  więcej >>>

 
 
I Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

25 sierpnia br. samorządowcy gmin i powiatu włoszczowskiego oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie organizują I Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę.

  więcej >>>

 
 
Wakacyjna oferta PCK-R

W okresie letnim zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z "Wakacyjnej oferty" Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42).

  więcej >>>

 
 
Święto Plonów 2015

W niedzielę, 23 sierpnia br., w Radkowie odbędą się XV Dożynki Powiatowe. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół MIG. Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Podaje się do publicznej wiadomości, że ze względu na utrzymującą się wysoką temperaturę powietrza, w dniach 10 - 14 sierpnia 2015 r. skróceniu ulega czas pracy Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Z IX sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

15 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się IX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Głównym tematem obrad było powołanie komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora ZOZ we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Gratulujemy absolwentowi I LO
Robertowi Betce

Wśród studentów AGH, którzy odnieśli historyczny sukces w największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach skupiających akademickie technologie satelitarne, był Robert Betka - absolwent klasy matematycznej I LO we Włoszczowie z roku 2010.

  więcej >>>

 
 
Kolejny raz Oleszno liderem
egzaminu gimnazjalnego

Od kilku lat Publiczne Gimnazjum w Olesznie wypada najlepiej w powiecie włoszczowskim w wynikach z zewnętrznego egzaminu gimnazjalnego. Rok 2015 również okazał się szczęśliwy dla szkoły w Olesznie.

  więcej >>>

 
 
600-lecie nadania przez króla Władysława Jagiełłę
praw miejskich dla Oleszna

W dniu 5 lipca br. Ochotnicza Straż Pożarna w Olesznie, Rada Sołecka Oleszna oraz Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie wsparte przez Urząd Gminy w Krasocinie, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, hojnych mieszkańców Oleszna oraz członków Chorągwi Rycerstwa ...

  więcej >>>

 
 
Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę, 4 lipca br., odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy po Włoszczowie i okolicy. Trzy- i czteroosobowe drużyny miały do pokonania trasę liczącą około 30 km.

  więcej >>>

 
 
Wyremontowano drogę powiatową
w m. Gruszczyn, Występy

30 czerwca br. dokonano odbioru technicznego wyremontowanej drogi powiatowej nr 0264T Niwiska - Gruszczyn - Występy - Skorków - Leśnica w miejscowościach Gruszczyn, Występy.

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie do udziału w systemie rekomendacji
Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, będącej partnerem wykonawczym projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - Promocja" mamy przyjemność poinformować Państwa o rozpoczęciu od dnia 15 czerwca br. naboru ...

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

W dniach 6 i 7 sierpnia br. skróceniu ulega czas pracy Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Urząd będzie czynny w godz. 7:30 - 14:30.

  więcej >>>

 
 
KOMUNIKAT

Szef Obrony Cywilnej Powiatu - Starosta Włoszczowski zawiadamia, że w dniu 1 sierpnia 2015 r., o godz. 17.00 zostanie na terenie Powiatu Włoszczowskiego przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych.

  więcej >>>

 
 
Wojewódzkie obchody Święta Policji

W czwartek, 30 lipca 2015 r., we Włoszczowie odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji. Po oficjalnej części uroczystości, zaplanowano festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla jego uczestników. Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
Wakacyjne Warsztaty Filmowe i Teatralne

Dom Kultury we Włoszczowie zaprasza zdolną, recytującą, grającą w szkolnych teatrach i przedstawieniach młodzież do wzięcia udziału w darmowych II Wakacyjnych Warsztatach Filmowych i Teatralnych z KinoSzkołą w Kinie "MUZA".

  więcej >>>

 
 
Sprawdź, czy twój kontrahent
jest czynnym podatnikiem VAT

Od 26 czerwca br. podatnicy mogą sprawdzić, czy ich kontrahenci są czynnymi podatnikami VAT. Usługa jest skierowana w pierwszej kolejności do podatników stosujących mechanizm odwrotnego obciążenia w odniesieniu do towarów ...

  więcej >>>

 
 
Z VIII sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

VIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego odbyła się 29 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
Powitanie lata z motoryzacją

Główną atrakcją tegorocznego Powitania Lata, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie, był zlot samochodów tuningowych i motocykli. Festyn odbył się 27 czerwca na włoszczowskim stadionie.

  więcej >>>

 
 
X Ogólnopolski Przystanek PaT

W dniach 23-24 czerwca br. 27 uczniów włoszczowskich szkół wzięło udział w X Ogólnopolskim Przystanku PaT, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 15 lipca 2015 r. (środa) o godz. 13.00 odbędzie się IX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

12 lipca br. na stadionie w Żelisławicach odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Włoszczowskiego. Na turniej zaprasza Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej "Zryw Secemin".

  więcej >>>

 
 
Spotkanie informacyjne

Powiat Włoszczowski informuje, że w dniu 9 lipca 2015 r. o godz. 17:00 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące "Układu obwodnicowego miasta Włoszczowa".

  więcej >>>

 
 
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
HETMAN CUP WŁOSZCZOWA 2015

2 lipca br. na boisku Orlik przy ul. Wiśniowej 23 we Włoszczowie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup Włoszczowa 2015.

  więcej >>>

 
 
"Sikorski" proponuje nową ofertę edukacyjną

Pani Monika Grzybek - nauczyciel języka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie odebrała 24 czerwca br. certyfikat potwierdzający realizację przez szkołę pilotażowego projektu "Szkolny Inkubator Dwujęzyczności".

  więcej >>>

 
 
Certyfikat
"Szkoła Promująca Zalecenia
Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem"
- dla "Czarnieckiego"

W roku szkolnym 2014/2015 ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego bardzo aktywnie uczestniczył w projekcie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, edukując dorosłych i młodzież, jak zapobiegać chorobom nowotworowym i walczyć z nimi.

  więcej >>>

 
 
Uczennica "Czarnieckiego"
finalistką olimpiady ekologicznej!
W nagrodę wstęp bez egzaminów na 60 uczelni.

Katarzyna Bargieł z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, uczennica kl. II biomedycznej Liceum Ogólnokształcącego została finalistką jubileuszowej XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

  więcej >>>

 
 
Szymon Ożarowski z Bebelna
laureatem V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
"Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki!"

Szymon Ożarowski - uczeń II klasy Szkoły Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie zajął II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki!" w kategorii wiekowej 0 - III.

  więcej >>>

 
 
Oferta edukacyjna

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

  więcej >>>

 
 
Festyn historyczny

5 lipca br. na placu OSP w Olesznie odbędą się obchody 600-lecia nadania praw miejskich dla Oleszna.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza 2 lipca br. na debatę: "Jak wykorzystać zasoby społeczne i kulturowe w gospodarczym rozwoju regionu".

  więcej >>>

 
 
Nowy termin
Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Już w sobotę, 4 lipca br., zapraszamy na wycieczkę rowerową po Włoszczowskie i okolicy. Zapisy drużyn (3 lub 4-osobowych) w siedzibie PCK-R Włoszczowa (również w dniu Rajdu).

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów
i Osób Represjonowanych

W dniu 17 czerwca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, zorganizowane z udziałem Karola Fijałkowskiego - pełnomocnika Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ds. Kombatantów ...

  więcej >>>

 
 
Spotkanie Starosty z absolwentami
szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 16 czerwca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga spotkał się z grupą wyróżniających się absolwentów włoszczowskich szkół.

  więcej >>>

 
 
Powiatowy Konkurs Ekologiczny
z okazji Dnia Ziemi 2015

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie zorganizował Powiatowy Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Organizatorami konkursu były panie Ilona Plebanek i Ewelina Zawalska.

  więcej >>>

 
 
Projekt "Street Art School"

Drugi tydzień czerwca był czasem, w którym Dom Kultury we Włoszczowie realizował kolejny projekt wymiany międzynarodowej. Tym razem była to wymiana pomiędzy Polską, a Estonią realizowana przy wsparciu funduszy z Programu "Erasmus+".

  więcej >>>

 
 
Krasocińska orkiestra najlepsza w województwie

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina najlepiej zaprezentowała się podczas XVIII Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych OSP, który odbył się 14 czerwca br. w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE
o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

Skarb Państwa - Starosta Włoszczowski działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 art. 39 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2014r., poz. 518 ze zm.) ogłasza przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej we Włoszczowie obręb 09.

  więcej >>>

 
 
UWAGA PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !!!!

Zgodnie z § 5 ust. 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2014 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z ...

  więcej >>>

 
 
Nasz Kolega Zbigniew Leoniak nie żyje

Z głębokim smutkiem informujemy, że 22 czerwca br. we Włoszczowie zginął w wypadku drogowym Zbigniew Leoniak - długoletni członek naszego Oddziału, prozaik i poeta.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 29 czerwca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, odbędzie się VIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Życzenia

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, Nauczyciele i Pracownicy obsługi, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo, z okazji zakończenia zajęć w roku szkolnym 2014/2015, w imieniu władz samorządowych Powiatu Włoszczowskiego składamy Państwu serdeczne życzenia ...

  więcej >>>

 
 
Powitanie Lata z motoryzacją

W sobotę, 27 czerwca br., o godzinie 16.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie rozpocznie się festyn rodzinny Powitanie Lata z motoryzacją, czyli zlot samochodów tuningowych i motocykli.

  więcej >>>

 
 
ZAGRAJĄ O MISTRZOSTWO POLSKI

Zawodniczki UKS Hetmanki Włoszczowa zwyciężyły w finale wojewódzkim tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt "Piłkarska Kadra Czeka" w kategorii wiekowej 2000/2001.

  więcej >>>

 
 
Wicemistrzowie Polski w OMTM

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie zajęła II miejsce w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się 12 i 13 czerwca br. w Żarnowcu (woj. śląskie).

  więcej >>>

 
 
Promowali zdrowy styl życia

Promowanie wiedzy o zdrowym stylu życia- właściwym odżywianiu, aktywności fizycznej było głównym celem I Powiatowego Festynu Zdrowia pn. "CZAS NA ZDROWIE", który odbył się 5 czerwca br. w ZSP nr 2 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Łamańce językowe

47 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych wzięło udział w II edycji powiatowego konkursu logopedycznego "Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki". Konkurs objęli honorowym patronatem Starosta Włoszczowski oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
II miejsce dla gimnazjalistów z Włoszczowy

W piątek, 12 czerwca br., zakończył się Finał XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna gimnazjalistów z włoszczowskiej "Jedynki" zdobyła II miejsce.

  więcej >>>

 
 
Pierwsze miejsce dla włoszczowskiej "Jedynki"

Szkoła Podstawowa nr 1 we Włoszczowie zdobyła I miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uroczyste zakończenie Turnieju dla szkół podstawowych odbyło się 10 czerwca w Domu Kultury we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie autorskie
z Andrzejem Markiem Grabowskim

9 czerwca br. w kawiarni Domu Kultury we Włoszczowie odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim- scenarzystą filmów i programów telewizyjnych dla dzieci.

  więcej >>>

 
 
"Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego
retransmisja spektaklu

Kino "Muza" we Włoszczowie zaprasza 19 czerwca br. na retransmisję spektaklu "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

  więcej >>>

 
 
Nowy termin
Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Informujemy, że Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (20 czerwca) został odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 25 czerwca br.

  więcej >>>

 
 
Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę, 20 czerwca br., odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy. Start i meta rajdu - Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
Podsumowanie III edycji powiatowego konkursu
"Ekokontrolki - elektrośmieci nie mają szans"

Z każdym rokiem świat zużywa coraz więcej urządzeń elektronicznych. Tempo, w jakim rosną góry przestarzałych produktów elektronicznych, już teraz, w niektórych częściach świata nosi znamiona katastrofy ekologicznej.

  więcej >>>

 
 
Kolejny sukces uczennicy "Sikorskiego"

Uczennica politechnicznej klasy IId - Celina Dyksińska została laureatką VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Poszukiwanie talentów". W finale konkursu, organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, uczestniczyło 220 uczniów.

  więcej >>>

 
 
Dzień Dziecka w "Sikorskim"

1 czerwca br., czyli w Dzień Dziecka, zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie Dzień Sportu.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

W dniu 19 czerwca 2015 r. Izba Celna w Kielcach organizuje spotkanie nt. "Jak rozpocząć działalność w zakresie wyrobów akcyzowych". Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców z terenu woj. świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowska Familiada z okazji Dnia Dziecka

Pokaz kotów rasowych, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, kocie poczytajki - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowa obecna
na Mazowiecko-Lubelskim Przystanku PaT

Włoszczowska grupa PaT brała udział w atrakcyjnych warsztatach na Mazowiecko-Lubelskim Przystanku w Siedlcach i Radzyniu Podlaskim.

  więcej >>>

 
 
Sukces uczennic
z klasy biomedycznej z "Sikorskiego"

Aż pięć uczennic z biomedycznej klasy II b z I Liceum Ogólnokształcącego im gen. W. Sikorskiego zakwalifikowało się do finału I Ogólnopolskiego Konkursu Profilaktycznego "Get to zero".

  więcej >>>

 
 
VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego
"Golgota Wschodu. Losy Polaków w ZSRR
w latach 1939-1991"

W I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie odbył się finał VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Golgota Wschodu. Losy Polaków w ZSRR w latach 1939-1991".

  więcej >>>

 
 
Dzień Dziecka w Tokarni

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bebelnie spędzili Dzień Dziecka w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

  więcej >>>

 
 
Rozpoczął się finał Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniu 8 czerwca br. we Włoszczowie rozpoczął się Finał Centralny XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego organizatorem jest Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Akcja "My też chcemy mieć piękne boisko"

Od kilku tygodni społeczność I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie i społeczność lokalna walczy o głosy e-mailowe mające przełożenie na otrzymanie wsparcia finansowego na modernizację boiska trawiastego zbudowanego przy szkole w latach sześćdziesiątych XX wieku.

  więcej >>>

 
 
Targi Edukacji i Pracy we Włoszczowie

Około 300 osób uczestniczyło w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się 29 maja br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Hetmanki w finale wojewódzkim

Zawodniczki UKS Hetmanki Włoszczowa startują w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt "Piłkarska Kadra Czeka".

  więcej >>>

 
 
Wojewódzki Przegląd Orkiestr

W niedzielę, 14 czerwca br., w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się Wojewódzki Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Fundacja I Liceum im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie organizuje w dniach 10 i 11 czerwca 2015 roku na terenie LO projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta.

  więcej >>>

 
 
Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Na ostatniej sesji Rada Powiatu Włoszczowskiego jednogłośnie zaakceptowała wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

  więcej >>>

 
 
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Pełnią odpowiedzialną służbę, pełną poświęceń. Celem ich działania jest ratowanie ludzkiego życia, zdrowia i mienia. 26 maja strażacy z powiatu włoszczowskiego obchodzili swoje święto.

  więcej >>>

 
 
Podpisali porozumienie

W czwartek, 21 maja br., w Starostwie Powiatowym w Kielcach przedstawiciele 13 samorządów powiatowych i miasta Kielce podpisali porozumienie o realizacji projektu "e-Geodezja - cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego".

  więcej >>>

 
 
DNI OTWARTE W "STASZICU"

Przez dwa dni, 21 i 22 maja Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie promował ofertę edukacyjną szkoły.

  więcej >>>

 
 
"Jedynka" najlepsza w województwie

Wielkim sukcesem dla uczniów włoszczowskiej "Jedynki" zakończył się finał wojewódzki XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Drużyny ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

  więcej >>>

 
 
Poznaliśmy bohaterów naszej młodzieży

Popularyzowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz zainteresowanie uczniów historią regionalną to główne cele konkursu pn. "Współcześni bohaterowie ziemi włoszczowskiej", którego finał odbył się 13 maja.

  więcej >>>

 
 
Drużyna z "Sikorskiego" najlepsza w województwie

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie zajęła pierwsze miejsce w finale wojewódzkim XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

  więcej >>>

 
 
My też chcemy mieć piękne boisko piłkarskie!

Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Aviva możliwa jest modernizacja boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie. Zachęcamy do głosowania na tę inicjatywę.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" zaprasza szkoły, przedszkola, urzędy, zakłady pracy do wzięcia udziału w akcji "Nastała mania nakrętek zbierania".

  więcej >>>

 
 
XIV rajd turystyczny "Szlakiem Kosynierów"

8 czerwca br. odbędzie się XIV Pieszy Rajd - Zlot Dzieci i Młodzieży na Szlaku Kosynierów okolic Szczekocin. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  więcej >>>

 
 
30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest szczególną okazją do wyrażenia szacunku dla trudnej i odpowiedzialnej pracy Rodziców Zastępczych. Z tej okazji, pragniemy złożyć wszystkim Rodzinom Zastępczym podziękowania za ich ważną ...

  więcej >>>

 
 
Konsultacje społeczne wariantów przebiegu obwodnicy miasta Włoszczowa

Powiat Włoszczowski informuje, że poddaje się konsultacji społecznej warianty przebiegu obwodnicy miasta Włoszczowa w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 786 wraz z połączeniem z drogą wojewódzką Nr 742 i Nr 785.

  więcej >>>

 
 
"Strofy o Ojczyźnie" już za nami

Zakończyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". W naszym mieście konkurs ma już piętnastoletnią tradycję.

  więcej >>>

 
 
Szkolna Liga Strzelecka Szkół Gimnazjalnych

I Liceum Ogólnokształcące im. gen Władysława Sikorskiego we Włoszczowie i Zarząd Powiatowy LOK zorganizowały rozgrywki w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Gimnazjalnych.

  więcej >>>

 
 
I Powiatowy Festyn Zdrowia

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie ul. Koniecpolska 40 serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, gminy i powiatu włoszczowskiego na I Powiatowy Festyn Zdrowia.

  więcej >>>

 
 
Bezpłatne badania dla Pań

25-31 maja br. przypada Europejski Tydzień Walki z Rakiem. W związku z powyższym Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy zaprasza wszystkie Panie na ...

  więcej >>>

 
 
Włoszczowska Familiada 2015

W niedzielę, 31 maja br., w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się Włoszczowska Familiada z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Kocie klimaty". Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
"Derby Artystyczne"

Zapraszamy artystów z terenu powiatu włoszczowskiego do udziału w "Derbach Artystycznych 2015". Termin zgłaszania prac upływa 30 maja br.

  więcej >>>

 
 
Fundacja Miśka Zdziśka
apeluje o pomoc dla Dawida

Dawid Szpak mieszkaniec Buska-Zdroju toczy ciężką walkę z chorobą-genetyczną Fredreicha, która nie leczona prowadzi do śmierci. Mama wychowuje chłopca samotnie. Mieszkają w bloku na IV piętrze na jednym z buskich osiedli.

  więcej >>>

 
 
Targi Edukacji i Pracy
Włoszczowa 2015

29 maja br. (piątek) w godz. 11.00 - 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie przy ul. Koniecpolskiej 40 odbędą się Targi Edukacji i Pracy.

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie na szkolenie

Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Polska Izba Hotelarstwa oraz Instytut BGN Sollers zapraszają przedstawicieli samorządów, LGD oraz osoby zainteresowane rozwojem turystyki i hotelarstwa na szkolenie: "Zintegrowane Przedsięwzięcia ...

  więcej >>>

 
 
Życzenia z okazji
Dnia Samorządu Terytorialnego

Szanowni Państwo, Drodzy Samorządowcy! Dzień 27 maja obchodzimy jako Święto Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim samorządowcom i pracownikom samorządowym wszystkich szczebli powiatu włoszczowskiego najlepsze życzenia.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 27 maja 2015 r. (środa) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, odbędzie się VII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
"Policjant, który mi pomógł 2015"

Pod takim hasłem wystartowała już VIII edycja ogólnopolskiego konkursu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

  więcej >>>

 
 
Projekt "My culture, My music!"

Projekt "My culture, My music!" zbliża się ku końcowi. Jest to trzeci - największy projekt z funduszy Unii Europejskiej jaki w swojej historii realizował Dom Kultury we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze

Drużyny z włoszczowskiej "Jedynki" zwyciężyły w eliminacjach powiatowych 38. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 6 i 7 maja we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
X Gminny Konkurs Ortograficzny
"Nie taki diabeł straszny..."
w Bebelnie

W dniu 6 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bebelnie, już po raz dziesiąty, został zorganizowany Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem "Nie taki diabeł straszny...".

  więcej >>>

 
 
Samorządowy piknik pełen atrakcji

Występy artystyczne, konkursy dla dzieci, porady zdrowotne, pokazy taneczne - takie m.in. atrakcje towarzyszyć będą Piknikowi Rodzinnemu "Samorządowcy Dzieciom", który odbędzie się w sobotę, 23 maja br., w Parku Miejskim w Kielcach.

  więcej >>>

 
 
Metropolitan Opera. Po raz pierwszy w kinie w województwie świętokrzyskim!

Kino "Muza" we Włoszczowie zaprasza 22 maja na retransmisję spektaklu "Łucja z Lammermooru" z muzyką Gaetana Donizettiego i librettem Salvatora Cammarano z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

  więcej >>>

 
 
Dni otwarte w ZSP nr 3

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie zaprasza 21-22 maja br. na DNI OTWARTE.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Organizatorzy konkursu Świętokrzyska Nagroda Jakości informują, że kolejne spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedstawicieli organizacji i przedsiębiorstw z regionu świętokrzyskiego zainteresowanych udziałem ...

  więcej >>>

 
 
224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednego z najbardziej doniosłych aktów prawnych w historii naszego państwa.

  więcej >>>

 
 
Starosta wyróżnił uzdolnionych sportowców

Iwona Sybis, Karol Sikorski oraz Adam Rubik - otrzymali Stypendia Starosty Włoszczowskiego za szczególne osiągnięcia sportowe.

  więcej >>>

 
 
"Majówka Europejska"

2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowano we Włoszczowie "Majówkę Europejską". Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przez Starostę Włoszczowskiego Jerzego Suligę oraz Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka.

  więcej >>>

 
 
Z VI sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

VI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego odbyła się 27 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
III Otwarte Mistrzostwa Polski
Sztuk Walki Federacji WFMC

25 kwietnia br. w Wilkowicach koło Włocławka odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Federacji WFMC. Wzięli w nich udział zawodnicy z Włoszczowskiego Klubu Mieszanych Sztuk Walki prowadzonego przez Macieja Budzynowskiego i Damiana Skibę.

  więcej >>>

 
 
MAJÓWKA
- Święto Pieroga -

W niedzielę, 17 maja br., na boisku sportowym przy Zespole Placówek Oświatowych w Moskorzewie odbędzie się cykliczna impreza "Majówka - Święto Pieroga". Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego we Włoszczowie, które zaplanowano na 14 maja 2015 r. nie odbędą się ze względu na brak odpowiedniej liczby drużyn.

  więcej >>>

 
 
73. rocznica przemianowania
Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

Msza święta, złożenie kwiatów na symbolicznym grobie dowódców AK gen. "Grota" Stefana Roweckiego oraz gen. "Niedźwiadka" Leopolda Okulnickiego oraz pod pomnikiem Braterstwa Broni Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich to główne punkty obchodów 73. rocznicy...

  więcej >>>

 
 
"Leśne bajeczki babci i dziadka"

Ukazała się nowa książka pani Teresy Ostrowskiej pt. "Leśne bajeczki babci i dziadka". Publikacja licząca 47 stron jest zbiorem bajek, które wprowadzają dzieci w świat życia leśnych zwierząt.

  więcej >>>

 
 
Oddając krew, ratują życie

56 osób, w tym 18 po raz pierwszy, wzięło udział w akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się 20 kwietnia w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie. Łącznie zebrano prawie 25 litrów tego cennego płynu.

  więcej >>>

 
 
Utworzono Świętokrzyską RLGD

Lokalne Grupy Rybackie: "Między Nidą a Pilicą" oraz "Jędrzejowska Ryba" połączyły swoje siły. Utworzona została Świętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania. Spotkanie założycielskie odbyło się 17 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Walczyli o mistrzostwo powiatu w szachach

Trzydziestu zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Włoszczowskiego w Szachach. Zawody odbyły się 19 kwietnia w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Powiatowe zmagania pożarnicze

Marcin Wójcik z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Komornikach, Kamila Cichoń z Publicznego Gimnazjum w Dobromierzu oraz Przemysław Zapart z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie zwyciężyli w eliminacjach powiatowych 38. Ogólnopolskiego Turnieju...

  więcej >>>

 
 
Ocalmy od zapomnienia

Oddział Regionalny Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Kielcach i Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej w Kielcach zapraszają do udziału w programie wojewódzkim zorganizowanym pod hasłem: "Ocalmy od zapomnienia Niezłomne...

  więcej >>>

 
 
Zadbaj o właściwą postawę
ciała swojego dziecka

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na bezpłatne badanie pod kątem wad postawy ciała oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

  więcej >>>

 
 
"Współcześni bohaterowie ziemi włoszczowskiej"

5 maja br. upływa termin nadsyłania prac do konkursu "Współcześni bohaterowie ziemi włoszczowskiej". Celem konkursu jest m.in. popularyzacja wiedzy na temat społeczności lokalnej i zainteresowanie uczniów...

  więcej >>>

 
 
Ogólnopolski Młodzieżowy
Turniej Motoryzacyjny

W czwartek, 14 maja 2015 r., o godz. 9.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie rozpoczną się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

  więcej >>>

 
 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu włoszczowskiego wraz z opiekunami do uczestnictwa w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że na terenie województwa świętokrzyskiego, w dniach 24 kwietnia - 3 maja 2015 r., zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Włączmy się w obchody świąt państwowych

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to święta państwowe, które łączą Polaków na wszystkich kontynentach. Te dni są doskonałą okazją do manifestowania patriotyzmu.

  więcej >>>

 
 
"Majówka Europejska"

W sobotę, 2 maja br., na Placu Wolności we Włoszczowie (Rynek) odbędzie się Piknik "Majówka Europejska". Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza 2 maja br. na LOKALNE TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że na terenie województwa śląskiego i łódzkiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Dni otwarte w I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie zaprasza 28-29 kwietnia br. na DNI OTWARTE.

  więcej >>>

 
 
Rodzinna Akademia Zdrowia w Sarbinowie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na letni turnus w ramach Rodzinnej Akademii Zdrowia. Ilość miejsc ograniczona !

  więcej >>>

 
 
Informacja o wynikach konsultacji społecznych

Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn.: "Powiatowy Program Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Włoszczowskim na lata 2015-2017" przeprowadzone zostały od dnia 27 marca 2015r.do 10 kwietnia 2015r.

  więcej >>>

 
 
Uczcili pamięć ofiar Katynia i Smoleńska

Uroczysta msza święta oraz złożenie kwiatów pod mogiłą katyńską - to główne punkty oficjalnych obchodów 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 75. rocznicy zbrodni katyńskiej, które odbyły się 13 kwietnia br. we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się VI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
UWAGA!
Komunikat ws. dopłat do materiału siewnego

Agencja Rynku Rolnego informuje, że w dniu 7 kwietnia 2015 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2015 r. w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii...

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

W niedzielę, 26 kwietnia 2015 r., przy Placu Majora Mieczysława Tarchalskiego odbędą się uroczystości poświęcone obchodom 73. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

  więcej >>>

 
 
Wymiana młodzieży
wartościowym projektem edukacyjnym

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie przyjęło 10 osobową grupę uczniów z niemieckiego Liceum im. Walthera Rathenou z Bitterfeld wraz z dwiema nauczycielkami - Ulrike Sowadą i Kathariną Frank.

  więcej >>>

 
 
Umowa z wykonawcą podpisana

Do końca marca przyszłego roku Pracownia Projektowa ARCHIDROG z Poznania ma za zadanie opracować Studium Wykonalności z Koncepcją Programowo-Przestrzenną, uzyskać decyzję środowiskową oraz wykonać Program Funkcjonalno-Użytkowy dla zadania...

  więcej >>>

 
 
Policjanci z wizytą w przedszkolu

W piątek, 10 kwietnia br., włoszczowscy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Funkcjonariusze poprzez zabawy uczyli najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze oraz postępowania w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia.

  więcej >>>

 
 
Szczególnie uzdolnione
uczennice "Czarnieckiego"

Angelika Gacia oraz Karolina Rajek - uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie - znalazły się w gronie stypendystów 7. edycji "Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych".

  więcej >>>

 
 
Nowy Sekretarz Powiatu Włoszczowskiego

Z dniem 1 kwietnia br. nowym Sekretarzem Powiatu Włoszczowskiego, w drodze awansu wewnętrznego, został Cezary Nowak - dotychczasowy kierownik Wydziału Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska włoszczowskiego starostwa.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Starosta Włoszczowski reprezentujący Skarb Państwa działając zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia l997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tekst jednolity Dz.U. z 2014 roku poz. 518 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa przeznaczonej do sprzedaży

  więcej >>>

 
 
Akcja honorowego oddawania krwi

W poniedziałek, 20 kwietnia br., w godz. 9.00 - 14.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

  więcej >>>

 
 
Wielki Test o Podatkach

20 kwietnia br. o godz. 20.25 na antenie TVP 1 odbędzie się Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni. Test będzie można rozwiązywać także on-line w internecie.

  więcej >>>

 
 
Mistrzostwa
Powiatu Włoszczowskiego w Szachach

Dnia 19 kwietnia 2015 r. (niedziela) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się Turniej Szachowy.

  więcej >>>

 
 
Wiosenna oferta fitness

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza panie do skorzystania z bogatej oferty zajęć "Fitness".

  więcej >>>

 
 
Podsumowanie VII Grand Prix w Piłce Siatkowej

Drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie zwyciężyły w VII Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej.

  więcej >>>

 
 
Rozbudowa ulicy Młynarskiej we Włoszczowie

Trwa rozbudowa ulicy Młynarskiej we Włoszczowie. Roboty drogowe rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, natomiast planowany termin ich zakończenia to koniec maja br.

  więcej >>>

 
 
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

Informujemy, że eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędą się 15 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Z V sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

V sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego odbyła się 30 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
Budowa nowej siedziby KRUS we Włoszczowie

W dniu 25 marca br. pracownicy Centrali KRUS z Warszawy wraz z dyrektorem Oddziału Regionalnego w Kielcach, kierownikiem Placówki Terenowej we Włoszczowie oraz władzami Powiatu i Gminy Włoszczowa wizytowali budowę Placówki Terenowej KRUS we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie na temat funduszy europejskich

Omówienie możliwości realizacji inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowania funduszy europejskich na lata 2014-2020 było głównym tematem spotkania, które odbyło się 25 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych, których przedmiotem jest projekt dokumentu "Powiatowy Program Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Włoszczowskim na lata..."

  więcej >>>

 
 
Goście z Bitterfeld u Starosty

We wtorek, 24 marca br., nauczyciele oraz uczniowie ze szkoły w Bitterfeld (Niemcy) spotkali się ze Starostą Włoszczowskim Jerzym Suligą oraz kierownikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich Robertem Ślęzakiem.

  więcej >>>

 
 
Informacje Głównego Lekarza Weterynarii o ASF

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu w roku 2014 i 2015 licznych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w państwach Europy Wschodniej i Środkowej oraz przypadkach stwierdzenia obecności wirusa ASF w produktach pochodzenia zwierzęcego wyprodukowanych...

  więcej >>>

 
 
Recytowali utwory polskich noblistów

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w V edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "MAGIA ŻYWEGO SŁOWA", który odbył się 9 marca br. w Zespole Szkół w Seceminie.

  więcej >>>

 
 
Oferta wybrana

Dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na Opracowanie Studium Wykonalności z Koncepcją Programowo-Przestrzenną oraz uzyskanie decyzji środowiskowej i wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. "Układ obwodnicowy miasta Włoszczowa - budowa obwodnicy miasta...

  więcej >>>

 
 
Świętokrzyska Nagroda Jakości

Kapituła Konkursu ogłosiła kolejną XVII edycję Świętokrzyskiej Nagrody Jakości. Świętokrzyska Nagroda Jakości z powodzeniem promuje i nagradza wyróżniające się w regionie przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje.

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie PZZK

Mając na uwadze możliwość przeniesienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na teren powiatu włoszczowskiego zwołane zostało posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  więcej >>>

 
 
W dobie hipertroficznej trybunalizacji życia

Już po raz dziewiąty we Włoszczowie odbył się Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej. Celem konkursu było propagowanie poprawności językowej i mody na poprawną polszczyznę.

  więcej >>>

 
 
ŚWIĘTO LICZBY PI

16 marca br. I LO we Włoszczowie zorganizowało obchody święta liczby Pi. Liczba Pi, nazywana ludolfiną, to stała matematyczna, która jest równa stosunkowi długości obwodu koła do długości jego średnicy.

  więcej >>>

 
 
Szkolenie na temat pozyskiwania
mini-grantów do 5000 zł

Wszystkie osoby zainteresowane staraniem się o środki na realizację inicjatyw oddolnych w ramach projektu "Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw", zapraszamy do udziału w spotkaniu szkoleniowym.

  więcej >>>

 
 
Podziękowanie

6 marca br. w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się XIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego pt. "Spacer po powiecie włoszczowskim śladami wyjątkowych Kobiet".

  więcej >>>

 
 
Sukces uczennicy "Sikorskiego"

Izabela Witkiewicz z I LO we Włoszczowie zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TĘCZA".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

31 marca (tj. wtorek) 2015 roku na placu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie przy ulicy Koniecpolskiej 40, w godzinach od 8.00 do 16.30 - odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego i baterii.

  więcej >>>

 
 
Zdobądź tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2015!

Ruszyła kolejna edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy już po raz jedenasty wręczy nagrody najlepszym, polskim mikrofirmom.

  więcej >>>

 
 
Konsultacje społeczne projektu
Strategii Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego
na lata 2014-2020

Na podstawie Uchwały Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Nr 13/15 z dnia 3 marca 2015 roku projekt Strategii Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego na lata 2014-2020 zostaje skierowany do konsultacji społecznych.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 30 marca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się V sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka w Radziejowie zaprasza do udziału w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej.

  więcej >>>

 
 
Dyskutowali o nowej organizacji

10 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie robocze dotyczące połączenia dwóch grup rybackich: LGR "Między Nidą a Pilicą" oraz LGR "Jędrzejowska Ryba".

  więcej >>>

 
 
Policjanci z wizytą
u włoszczowskich seniorek

We wtorek, 10 marca br., w Domu Kultury we Włoszczowie policjanci spotkali się z seniorkami z klubu "Elita". Głównym tematem poruszanym przez mundurowych były zagrożenia związane z oszustwami metodą "na wnuczka", i "na policjanta".

  więcej >>>

 
 
"The Joy of Singing" 2015

Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty muzyczne podczas IX edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "The Joy of Singing", który odbył się 7 marca br. we włoszczowskim Domu Kultury.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

25 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbędzie się spotkanie informacyjne na temat możliwości realizacji inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowania funduszy europejskich na lata 2014-2020.

  więcej >>>

 
 
XIII Forum Kobiet
Powiatu Włoszczowskiego

W piątek, 6 marca br., w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się XIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego pt. "Spacer po powiecie włoszczowskim śladami wyjątkowych Kobiet".

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie

W dniu 20 marca 2015 r. o godz. 14:00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się FORUM NGO. Zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe.

  więcej >>>

 
 
XVI Memoriał im. Mariana Górskiego

6 drużyn zagrało w XVI Memoriale im. Mariana Górskiego w piłce nożnej, który odbył się 7 marca br. w hali sportowej OSiR we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Etap szkolny konkursu zakończony

W dniu 5 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbyły się eliminacje szkolne VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

  więcej >>>

 
 
KOMUNIKAT

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR "Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw".

  więcej >>>

 
 
Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej
w sprawie grypy ptaków

Działając z polecenia Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Kielcach oraz nawiązując do sytuacji dotyczącej występowania na terenie Unii Europejskiej przypadków wysoce zjadliwej grypy ptaków, podtypu H5N8 i związanym z tym zagrożeniem przeniesienia choroby...

  więcej >>>

 
 
Utrudnienia na Młynarskiej

Nastąpiły częściowe utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej 742 - ul. Młynarska od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie

W niedzielę, 8 marca br., o godz. 17.00 w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się premiera spektaklu Zbigniewa Woldańskiego "BABINIEC II - Facet bywa przydatny".

  więcej >>>

 
 
Biegiem uczcili pamięć "Żołnierzy Wyklętych"

60. osób wzięło udział w I Biegu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który odbył się 1 marca przy kąpielisku Klekot koło Włoszczowy. W ten sposób uczczono pamięć Żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej zwalczanych przez władzę ludową Polski.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

W sobotę, 14 marca br., o godz. 9.30 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędą się Mistrzostwa Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

  więcej >>>

 
 
Nauka pływania na basenie NEMO

Wszystkich, którzy pragną nauczyć się pływać lub chcą doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności, Basen NEMO zaprasza na naukę pływania.

  więcej >>>

 
 
Promesy wręczone

W czwartek, 26 lutego br., w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba wręczyła przedstawicielom świętokrzyskich samorządów powiatowych i gminnych promesy dotacyjne na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie informuje, że w dniu 7 marca 2015 r. (sobota) w ramach akcji rozliczenia podatku dochodowego za 2014 rok organizuje w Urzędzie "Dzień Otwarty".

  więcej >>>

 
 
Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną realizowaną w ramach Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

  więcej >>>

 
 
"Czarniecki" kolekcjonuje HETMANY-
wygrana ósmy raz z rzędu

W dniach 18-20 lutego br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym HETMANY 2015.

  więcej >>>

 
 
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

Zakończył się II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym pod patronatem Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi.

  więcej >>>

 
 
PUKS DEKO
w Klubach Sportowych Orange

Znamy zwycięzców pierwszej edycji programu Kluby Sportowe Orange. Wśród nich znalazł się klub z naszego powiatu- DEKO Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
Konkurs fotograficzny
Przyroda Powiatu Włoszczowskiego
w Barwach Jesieni

10 lutego br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego pn. "Przyroda powiatu włoszczowskiego w barwach jesieni".

  więcej >>>

 
 
"The Joy of Singing"

W sobotę, 7 marca br., w Domu Kultury we Włoszczowie o godz. 18.00 rozpocznie się Koncert Galowy z udziałem laureatów IX edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "The Joy of Singing".

  więcej >>>

 
 
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca po raz piąty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Święto jest wyrazem hołdu dla bohaterów antykomunistycznego podziemia, za ich świadectwo męstwa i niezłomną postawę patriotyczną.

  więcej >>>

 
 
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM
POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM
23-28 LUTEGO 2015 r.

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw", mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

  więcej >>>

 
 
Ferie zimowe w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z zajęć sportowych i innych atrakcji przygotowanych w ramach ferii zimowych.

  więcej >>>

 
 
Warsztaty umiejętności liderskich

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Warsztaty umiejętności liderskich".

  więcej >>>

 
 
INFORMACJA
DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W dniu 27 lutego br. o godz. 14:00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się I Forum NGO z Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
"HETMAN CUP 2015"

W dniu 28 lutego br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej "HETMAN CUP 2015".

  więcej >>>

 
 
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę, 1 marca br., o godzinie 11.00 na kąpielisku KLEKOT rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego.

  więcej >>>

 
 
Rada Rycerzy Kolumba

7 lutego br. w Parafii Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie odbyła się ceremonia instalacji oficerów w nowo powstałej Radzie Rycerzy Kolumba.

  więcej >>>

 
 
Policjanci o bezpieczeństwie
podczas zimowego wypoczynku

W dniach od 16 lutego do 1 marca br. na terenie powiatu włoszczowskiego będą trwały ferie zimowe. Szczególnie w tym okresie dzieci i młodzież narażone są na szereg niebezpieczeństw.

  więcej >>>

 
 
LIGA DLA INST-BUDU WŁOSZCZOWA

W dniu 7 lutego 2015 r. (sobota) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbyło się uroczyste zakończenie jedenastej edycji rozgrywek Włoszczowskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

  więcej >>>

 
 
Koncert
"Rodzinne spotkanie z muzyką"

W środę, 4 lutego br., w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się koncert "Rodzinne spotkanie z muzyką". Wystąpili: Małgorzata i Janusz Ratajczakowie z synem Łukaszem oraz Artur Pilch.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Spółka Centrum Kooperacji Recyklingu - not profit system sp. z o.o. jest koordynatorem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

  więcej >>>

 
 
Akcja honorowego oddawania krwi
-podsumowanie-

Szanowni Dawcy! To dzięki Wam udało się zebrać ponad 27 litrów krwi podczas Akcji Honorowego Oddawania Krwi w dniu 2 lutego 2015 r. w PCK-R we Włoszczowie. Krew oddało 61 osób, w tym 3 osoby przystąpiły do rejestru bazy dawców szpiku.

  więcej >>>

 
 
STUDNIÓWKI W "CZARNIECKIM"

Bale studniówkowe uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie odbyły się 17 oraz 31 stycznia w sali bankietowej Camelia w Lubachowach. Młodzież zaprezentowała się w charakterystycznych XVII - wiecznych strojach.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie w sprawie RPO WŚ

Przedstawienie poziomu zaawansowania prac nad Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 oraz wyjaśnienie jego założeń było celem spotkania, które odbyło się 30 stycznia br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
VIII Małogoski Złaz Turystyczny

22 lutego br. w gminie Małogoszcz odbędzie się VIII Małogoski Złaz Turystyczny w rocznicę Bitwy Małogoskiej 1863 r. Uczestnictwo jest bezpłatne. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  więcej >>>

 
 
Rekrutacja do projektu "Uwierz w siebie.
Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowe prowadzi rekrutację do udziału w projekcie realizowanym w 2015 roku pn. "Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie".

  więcej >>>

 
 
Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych
w PCK-R we Włoszczowie

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, Zumba, Karate Kyokushin, Latino Show, Fitnes, Aerobik - to tylko niektóre zajęcia wchodzące w skład oferty Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż w odbiorze owoców i warzyw przeznaczonych na bezpłatną dystrybucję mogą uczestniczyć zarówno organizacje charytatywne jak i inne organizacje.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowska Szkółka Bębniarska

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na "Włoszczowską Szkółkę Bębniarską". Zajęcia rozpoczynają się w lutym. Bezpłatna lekcja pokazowa - 30 stycznia br.

  więcej >>>

 
 
IV Turniej
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

14 lutego 2015 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się IV Turniej II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
Zapraszamy na obóz
sportowo-rekreacyjny w Wiśle

Proponujemy zimowy wyjazd dla dzieci, młodzież i dorosłych z nauką i doskonaleniem jazdy na nartach. Ilość miejsc ograniczona !

  więcej >>>

 
 
Z IV sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Uchwalenie budżetu Powiatu Włoszczowskiego na 2015 r. było głównym punktem obrad IV sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego. Sesja odbyła się 28 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Już 10 lat spełniają marzenia...

25 stycznia 2015 r. w sali bankietowej Villi Aromat odbył się bal karnawałowy, który był zwieńczeniem 10. edycji powiatowej akcji charytatywnej "Spełniamy marzenia".

  więcej >>>

 
 
XXII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

25 stycznia br. we włoszczowskim Domu Kultury odbył się finał XXII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Publiczność wysłuchała najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych.

  więcej >>>

 
 
Budynek przyjazny niepełnosprawnym

W piątek, 23 stycznia br., dokonano uroczystego otwarcia platformy dla osób niepełnosprawnych zamontowanej w budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Inwestycja kosztowała 283 656,39 zł.

  więcej >>>

 
 
Odprawa roczna włoszczowskich policjantów

Wyniki pracy włoszczowskich policjantów za 2014 r. przedstawione zostały podczas odprawy rocznej, która odbyła się 23 stycznia br. w sali narad Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"Skrzydlaty eksperyment Ziemi"

W 2015 roku już po raz XVI organizowany jest ogólnopolski konkurs geologiczny adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (gimnazjum, liceum, technikum).

  więcej >>>

 
 
VIII Gwiazdkowy Turniej
Halowej Piłki Nożnej
Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 22 stycznia 2015 r. odbył się VIII Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak co roku do Włoszczowy przyjechały drużyny z województwa świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
Wieczór Kolęd w Bebelnie

18 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie zorganizowany został Wieczór Kolęd. Impreza odbyła się już po raz trzynasty. W spotkaniu uczestniczył Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga.

  więcej >>>

 
 
Rodzinne spotkanie z muzyką

W środę, 4 lutego br., w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się koncert "Rodzinne spotkanie z muzyką". Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Klasa mundurowa odwiedziła KPP we Włoszczowie

W ubiegłym tygodniu uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie wraz z opiekunami odwiedzili siedzibę włoszczowskiej Policji. Młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z miejscem pracy policjantów.

  więcej >>>

 
 
Akcja honorowego oddawania krwi

W poniedziałek, 2 lutego br., w godz. 9.00 - 14.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

  więcej >>>

 
 
III Turniej
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

31 stycznia 2015 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się III Turniej II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
Błękitny Promyk Nadziei
z pomocą dla mieszkanki Świętokrzyskiego

31 stycznia (sobota) na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w godzinach 09:00 - 17:00 i w Galerii Echo w godzinach 14.00-17.00 oraz 1 lutego (niedziela) w obu tych miejscach w godzinach 9.00-17.00 odbędzie się akcja "Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i Innych".

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 28 stycznia 2015 roku (środa) o godz. 13.00, w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, odbędzie się IV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
POWIAT KOLEJNY RAZ "ZAGRAŁ" Z ORKIESTRĄ

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 11 stycznia. Tradycyjnie do tej największej akcji charytatywnej w Polsce przyłączyli się mieszkańcy powiatu włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Informacja dla pacjentów POZ

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że po 1 stycznia 2015 r. świadczeń medycznych będą udzielać wszystkie gabinety lekarza POZ.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie noworoczne w Czarncy

We wtorek, 6 stycznia br., odbyło się w Czarncy spotkanie noworoczne, które zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Szkołę Podstawową.

  więcej >>>

 
 
Rozkład godzin pracy aptek

Rada Powiatu Włoszczowskiego, na II sesji, podjęła uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Włoszczowskiego w 2015 roku.

  więcej >>>

 
 
XXII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 25 stycznia br., w Domu Kultury we Włoszczowie już po raz dwudziesty drugi odbędzie się Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek.

  więcej >>>

 
 
III ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "ORLIK 2014"
o PUCHAR STAROSTY WŁOSZCZOWSKIEGO

Blisko 100 zawodników wzięło udział w III Świąteczno - Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej "ORLIK 2014" o Puchar Starosty Włoszczowskiego, który odbył się 27 grudnia 2014 r. na boisku ORLIK przy ZSP Nr 3 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
III sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

30 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się III sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego kadencji 2014-2018.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 21 stycznia (środa) 2015 r. w godz. 7.30-11.00 w budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie informacyjne

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie zaprasza wszystkich zainteresowanych podatników opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem dochodowym na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 stycznia 2015 r.

  więcej >>>

 
 
WOŚP w powiecie włoszczowskim

Zbliża się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie włoszczowskim "Orkiestra zagra" od piątku do niedzieli (9-11 stycznia).

  więcej >>>

 
 


   


 
 
 
© Serwis Starostwa Powiatowego we Włoszczowie
ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa, tel. 041 39 44 950
webmaster